Сет Джарвис води срещу Урагани пред Блекхоукс с 4-2 за 5-та поредна победа
AP News | 2024-04-15 | 02:56:34

ЧИКАГО (AP) — Сет Джарвис вкара два гола за пауърплей в третия период, а Каролина Хърикейнс победи Чикаго Блекхоукс с 4-2 в неделя за петата си поредна победа.

Джордан Стаал също вкара за Каролина (52-22-7), която остана жива в надпреварата за титлата в Дивизия Метрополитън. Себастиан Ахо добави празен гол, а Андрей Свечников направи две асистенции.

Ураганите се приближиха на една точка от бездействащия Ню Йорк Рейнджърс за първото място в дивизията. Всеки отбор има по една оставаща игра в графика си.

Пьотър Кочетков направи 14 спасявания, докато Каролина се подобри до 19-2-3 в последните си 24 гостувания.

Франк Назар отбеляза гол в своя Дебют в НХЛ за Чикаго, който загуби своя четвърти пореден мач. Андреас Атанасиу също вкара, а Петр Мразек направи 30 спасявания.

Слабите Блекхоукс завършиха с рекорд от 17-20-4 у дома този сезон.

Стаал, Джален Чатфийлд и Брет Пеше се завърнаха в състава на Каролина, след като почиват по време на победата с 5-2 в петък вечерта срещу Сейнт Луис. Но Теуво Теравайнен беше изтрит за втори пореден мач, а защитникът Брейди Скей беше задържан за първи път този сезон.

Ураганите изоставаха с 3-2, след като Атанасиу преобразува реборда 1:54 в третия период. Но Джарвис вкара своя 32-ри гол, когато неговият съвет за пауърплей бе вкаран от защитника на новобранеца Блекхоукс Итън Дел Мастро в 6:24.

След това Джарвис изведе Каролина напред, за да остане, когато вкара при отскок при оставащо време 3:33.

Атанасиу беше разтърсен след два сблъсъка с Кочетков в началото на третия, но се върна на леда.

20-годишният Назар изведе Чикаго напред с 10:05 в първия период, изпращайки атака през тълпата на United Center.

След като излезе празен при ранна възможност за силна игра, Назар получи хлъзгав пас от Сет Джоунс и се нахвърли на Кочетков за пробив. Той победи Кочетков от страната на вратаря, превръщайки се в четвъртия най-млад играч в историята на франчайза, отбелязал гол в първия си мач.

Стаал изравни на 1, когато вкара 10-ия си гол 4:10 след секундата. Първият му удар беше спрян от Мразек, но той скочи при рикошета в процепа и победи вратаря от страната му с ръкавица.

Ураганите имаха шанс да поведат с 2:51 до края второ, но широко отворен Джейк Гюнцел беше отказан при спасяване с ръкавица от Мразек.

Урагани: В Кълъмбъс във вторник вечерта.

Блекхоукс : Във Вегас във вторник вечер и в Лос Анджелис в четвъртък.